ZESPOŁY
A | A | A

Finał Muzycznej Bitwy Radia Wrocław za nami

Utworzono: 2010-06-18 14:35

To był wyjatkowy wieczór!. W niedzielę 13 czerwca Sala Koncertowa Radia Wrocław wypełniła się widzami, którzy przybyli by kibicować finalistom piątej edycji Muzycznej Bitwy.

Wielka Czwórka w tym roku prezentowała się bardzo różnorodnie i obiecująco. Zanim jednak rozpoczął się finałowy - ten najważniejszy pojedynek na żywo, na scenie pojawił się zwycięzca poprzedniej Muzycznej Bitwy - żarowski zespół Rayne. Zagrali m.in. przygotowaną specjalnie na koncert Nowe Brzmienie piosenkę "Republika marzeń" i udowodnili, że wciąż są w dobrej formie.

Trudne zadanie miał zespół Evolution, który rozpoczął walkę o zwycięstwo. Lubińscy muzycy wywiązali się jednak z niego znakomicie, a wokalistce grupy udało się nawiązać kontakt z publicznością. Prawdziwe show na scenie pokazała pochodząca z Mieroszowa formacja Fofo. Swoimi pulsującymi dźwiękami w rytmach reggae i dużą dawką energii poderwali widzów do zabawy. Po występie Fofo na scenie pojawił się wrocławski Instytut prezentując bardzo przemyślany i interesujacy występ. Czarnym koniem okazał się sie być jednak najmłodszy zespół  finału - pochodząca z Wrocławia Trzynasta W Samo Południe. Potężna dawka rock'n'rolla, świetnej zabawy i radości z grania wywołała prawdziwy entuzjazm słuchaczy; po przeliczeniu głosów zespół okazał się bezapalecyjnym zwycięzcą.

Po występie  gśscia specjalnego - grupy Ocean, prezes Radia Wrocław Tomasz Duda wręczył wręczył nagrodę - czek na 2000 zł. Grupa Trzynasta W Samo Południe otrzymała też zaproszenie do koncertu Nowe Brzmienie 2011. Zespół będzie też reprezentować Dolny Śląsk  na festiwalu "Przebojem na antenę" oraz otrzymał możliwość dokonania nagrania w studio Radia Wrocław.

Sami muzycy długo jeszcze cieszyli się z wygranej, podkreślając, że konkurencja w tym roku była bardzo mocna! Tym bardziej cieszy dobra atmosfera zarówno przed sceną, jak i za kulisami.

Retrasmisja koncertu w lipcu na antenie Radia Wrocław. Kolejna - szósta już - Muzyczna Bitwa  za rok!

ZDJĘCIA
pokaż wszystkie +
ukryj część -
Oddano głosów: 0

WASZE KOMENTARZE (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony. Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
RADIO WROCŁAW NA FACEBOOKU
RADIO WROCŁAW Wrocław, Legnica 102,3 FM| Wałbrzych 95,5 FM| Zgorzelec, Bolesławiec 103,6 FM| Kudowa - Zdrój 98,0 FM
Kotlina Jeleniogórska 96,7 FM| Kotlina Kłodzka 96,0 FM| Bogatynia 89,0 FM