ZESPOŁY
A | A | A

Wielki finał Muzycznej Bitwy Radia Wrocław już dziś!

Ewa Zając
Utworzono: 2014-02-21 07:25
W sobotę w Muzycznej Bitwie wszystko stanie się jasne. Kto wygra dziewiątą edycję największego na Dolnym Śląsku konkursu dla młodych rockowych zespołów? Główna nagroda to 10 tysięcy złotych i o nią będą walczyć na koncercie cztery zespoły. To ci, którzy po miesiącach zmagań dotarli do ścisłego finału.
fot.Adam Kliczek/Wikipedia
licencja: CC-BY-SA-3.0

Pierwszy finałową czwórkę otworzył zespół FRANKENSTAIN CHILDREN To najmłodszy wiekiem zespół nie tylko finału, ale też całej edycji. Tworzy go trójka licealistów z Ząbkowic Śląskich."Gramy pozytywnego rocka, którym chcemy zarazić większa liczbę słuchaczy" - deklarują - "lubimy grać na żywo, bo wtedy nasza energia udziela się publiczności". Czy rzeczywiście ich energia udzieli się i uda im się porwać publiczność zgromadzoną w naszej sali? To jedno z pytań, na które dostaniemy odpowiedź w sobotni wieczór.Kolejni bohaterowie wieczoru to formacja HEADLINE CRACK. To zespół wrocławski założony trzy lata temu. "Dla nas dotarcie do finału już jest zwycięstwem" - mówią - "do koncertu jednak przygotowujemy się intensywnie i na pewno damy z siebie wszystko". Jak wspominają - muzyka zawsze była dla nich bardzo ważna: "jeszcze przed rozpoczęciem wspólnego grania muzyka była naszym hobby, poświęcaliśmy jej wiele czasu - na słuchanie, chodzenie na koncerty i niekończące się dyskusje".Trzecim zespołem, który dołączył do finałowej czwórki jest wrocławska grupa More Wine Please. "Jesteśmy grupą zapaleńców, których połączyła przyjaźń i ogromna miłość do muzyki" - mówią - "może nie wiemy jak zaklasyfikować naszą twórczość, ale wiemy, że płynie prosto z serca i mamy nadzieję, że wywoła emocje nie tylko u nas ale i u słuchaczy ". Jak zabrzmią ich akustyczne dźwięki w Sali Koncertowej Radia Wrocław, przekonamy się już jutro.Ostatni do finału dotarł JOHN REVOLTA, grupa założona trzy lata we Wrocławiu. "Czerpiemy garściami z tego co najlepsze w rocku, grunge'u i stonerze" - mówią - "nasze przesłanie? Wolność i pusta autostrada w sam środek Słońca". Moc, energia, bezkompromisowość - czy to recepta na zwycięstwo?Na nasze finałowe koncerty zapraszamy też największe gwiazdy polskiego rocka, w ostatnich latach gościliśmy m.in. TSA i Acid Drinkers , teraz na scenie zobaczymy zespół Lipali z charyzmatycznym liderem Tomaszem "Lipą" Lipnickim.Ruszamy o godz. 18, nie może Was tam zabraknąć! Koncert rozpoczną ubiegłoroczni zwycięzcy Muzycznej Bitwy - Centrala 57.

Przypomnijmy, to bardzo ważne – tych biletów nie można nigdzie kupić, można je zdobyć za pomocą wiadomości SMS słuchając naszych programów. Wystarczy wysłać SMS pod numer 72280 wpisując w treści RW FINAL + imię i nazwisko. Koszt SMS to 2,46 zł.


Muzyczna Bitwa Radia Wrocław - FINAŁ
22.02.2014 (sobota), godz. 18:00
Sala Koncertowa Radia Wrocław, ul. Karkonoska 10

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu

Oddano głosów: 2

WASZE KOMENTARZE (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony. Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
RADIO WROCŁAW NA FACEBOOKU
RADIO WROCŁAW Wrocław, Legnica 102,3 FM| Wałbrzych 95,5 FM| Zgorzelec, Bolesławiec 103,6 FM| Kudowa - Zdrój 98,0 FM
Kotlina Jeleniogórska 96,7 FM| Kotlina Kłodzka 96,0 FM| Bogatynia 89,0 FM