ZESPOŁY
A | A | A

Ostatnie przesłuchania pierwszego etapu Muzycznej Bitwy - Wrocław

Ewa Zając
Utworzono: 2014-11-14 08:20
Zbliżamy się do końca pierwszego etapu tegorocznej edycji Muzycznej Bitwy, za nami przesłuchania regionalne w Legnicy, Świdnicy i Jeleniej Górze.

Podczas pierwszych przesłuchań wyłoniliśmy 20 grup, które zapewniły sobie pewny awans i wezmą udział w dalszej rozgrywce konkursu. 10 zespołów znalazło się na liście rezerwowej i ciągle ma szansę na dalszą potyczkę. Przed nami ostatnie eliminacje regionalne, jak zawsze ten etap wieńczą przesłuchania we Wrocławiu. Tym razem odbędą się w Sali Koncertowej Radia Wrocław w sobotę 15 listopada.

Oto lista zespołów, które zostały zakwalifikowane do eliminacji wrocławskich:

ABAŻURY
BODY ELECTRIC
CATFISH
CHAOS EVADE
DDLB
EXIT
GATE OF HEAVEN
GREY FRUIT
KATE IN THE GARDEN
NEUROKOMPANIA
NORMAL BLUES
OBIEREK
PROCA_Y
PARADOKS
SCARECROW
SEXY MAMA BLUES
SIN
SOLARIS ROAD
SOULMOTION
SYNDROM B.
TEMPERATURA
THE SIXPOUNDER
UROBOR
TIME
ZGK

W sobotę o godz. 10.00 ruszą ostatnie eliminacje, a 24 listopada rozpocznie się długo oczekiwany etap antenowy i propozycje młodych, dolnośląskich zespołów oceniać już będą słuchacze Radia Wrocław.

Na Wasze zgłoszenia - utwór w formacie mp3 i informację - czekamy pod adresem bitwa@prw.pl, regulamin KLIKNIJ I SPRAWDŹ REGULAMIN KONKURSU

Muzyczna Bitwa to największy konkurs w naszym regionie dla młodych, rockowych bandów. W tym roku rozpoczęliśmy już dziesiątą edycję, w październiku wystartowały regionalne przesłuchania na żywo. Przed nami antenowy etap konkursu, zakwalifikowane grupy ze swoimi utworami będą walczyć o głosy słuchaczy. Najlepsi znajdą się w ścisłym finale i zagrają w Sali Koncertowej Radia Wrocław. Wtedy rozstrzygnie się, kto wygra Muzyczną Bitwę 2015.

Na zwycięzcę czeka 10 tys. złotych i gwarantowany udział w kolejnym koncercie Nowe Brzmienie Radia Wrocław.

Pierwsza edycja Muzycznej Bitwy odbyła się w 2006 roku, do dzisiaj przez konkurs przewinęło się niemal tysiąc dolnośląskich kapel. Każdy zespół ma możliwość przysłania własnych materiałów demo, na ich podstawie kwalifikujemy do przesłuchań regionalnych. Podczas castingów regionalnych na żywo grupy walczą o możliwość zaprezentowania się w drugim, antenowym etapie, w którym codziennie przedstawiamy dwa zespoły, spośród których Słuchacze wybierają zwycięzcę.

Po dwunastu tygodniach zabawy antenowej cztery najlepsze zespoły spotykają się na koncercie finałowym, gdzie odbywa się ten najważniejszy pojedynek na żywo - wybór zwycięskiego zespołu leży w rękach Słuchaczy radia, którzy w trakcie koncertu, na specjalnych biletach do głosowania, wybierają zwycięzcę finału. Koncerty finałowe odbywają się w Sali Radia Wrocław, gośćmi specjalnymi tych finałów byli m.in. TSA, Acid Drinkers i Lipali.

Oddano głosów: 1

WASZE KOMENTARZE (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony. Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
RADIO WROCŁAW NA FACEBOOKU
RADIO WROCŁAW Wrocław, Legnica 102,3 FM| Wałbrzych 95,5 FM| Zgorzelec, Bolesławiec 103,6 FM| Kudowa - Zdrój 98,0 FM
Kotlina Jeleniogórska 96,7 FM| Kotlina Kłodzka 96,0 FM| Bogatynia 89,0 FM