ZESPOŁY
A | A | A

Finał Muzycznej Bitwy już niebawem, również w internecie

Ewa Zając
Utworzono: 2015-02-09 10:19
Wielki koncert finałowy, na którym dowiemy się, kto zostanie tegorocznym zwycięzcą.

Na naszych stronach internetowych znajdziecie odtwarzacze wideo, za ich pomocą będzie można zobaczyć transmisję z koncertu na żywo. Oprócz relacji wideo na antenie Radia Wrocław Kultura przeprowadzimy transmisję koncertu finałowego. Znajdziecie ją poniżej.

Koncert już 21 lutego (sobota) o godzinie 18 w Sali Koncertowej Radia Wrocław. Gościnnie zagra zespół More Wine Please.

Zagrają na nim cztery zespoły, którym udało się zwycięsko przejść przez kolejne etapy konkursu: Body Electric, Charles Moon, Gray Fruit oraz SoFresh. Laureat wyłoniony zostanie na podstawie głosów oddanych przez publiczność na biletach wstępu, które będą jednocześnie kartami do głosowania.

Przypomnijmy, to bardzo ważne - tych biletów nie można nigdzie kupić, można je wygrać SMS-owo słuchając naszych programów. Wystarczy wysłać SMS pod numer 72280 wpisując w treści RW final + imię i nazwisko + krótkie uzasadnienie, dlaczego akurat Ty powinieneś wygrać bilet. Koszt SMS to 2,46 zł z VAT. Regulamin konkursu na www.prw.pl

Moc, energia i dobra muzyka - zapraszamy 21 lutego na godzinę 18:00 do Sali Koncertowej Radia Wrocław przy ul. Karkonoskiej!

Pierwszy finałową czwórkę otworzył zespół SoFresh. To pięcioosobowy skład z Bralina złożony z młodych muzyków, ale z wieloma doświadczeniami muzycznymi."Niebanalny, porywający i pełen młodzieńczej świeżości" - tak mówią o swoim zespole. Mogą pochwalić się sporą liczbą wyróżnień i nagród na konkursach i przeglądach, niedawno wydali swój pierwszy album "Easier To Believe" zawierający 9 utworów.

Kolejni bohaterowie wieczoru to formacja Body Electric. To grupa założona rok temu we Wrocławiu przez wałbrzyskich muzyków. "Body Electric to cztery muzyczne dusze, które w połączeniu tworzą jedno elektryczne ciało" przekonują. Warto zobaczyć ich na żywo, bo jak mówią, na koncertach starają się stworzyć z publiką ten rodzaj elektryzującej więzi, która powstaje między nimi w trakcie występu. Jest to też jedyny zespół w finale, w którym śpiewa wokalistka.

Trzecim zespołem, który dołączył do finałowej czwórki jest wrocławska grupa Grey Fruit. To prawdziwy żywioł i energia na scenie. Tworzą muzykę z pogranicza ska, funku oraz rocka, w swoim instrumentarium mają m.in. akordeon i saksofon. "Lubimy muzykę energetyczną, dlatego nasze lekkie teksty staramy się równoważyć solidnym, melodyjnym akcentem instrumentalnym" - deklarują. Łatwo ich rozpoznać na scenie, zawsze mają jednolite "umundurowanie" - szare koszule i pomarańczowe koszule. "Najważniejsza w naszej muzyce jest frajda, jaką nam sprawia - dopóki się dobrze bawimy muzyką, to warto jest dalej grać!" - dodaje Grey Fruit.

Ostatni do finału dotarł Charles Moon, grupa założona trzy lata temu we Wrocławiu. To jeden z najbardziej intrygujących zespołów na dolnośląskiej scenie. "W 2012 roku postanowiliśmy, że musimy zacząć razem grać, kiedy to wszyscy solidarnie zakochaliśmy się w muzyce lat 60/70" - opowiadają - "staramy się nie szufladkować naszych dźwięków, ale z powodzeniem wyciskać z siebie hektolitry energii ubierając ich muzykę we własne ciuchy".

Koncert finałowy 21 lutego, ruszamy o godz. 18, nie może Was tam zabraknąć! Gościem specjalnym będą ubiegłoroczni zwycięzcy Muzycznej Bitwy More Wine Please

Oddano głosów: 1

WASZE KOMENTARZE (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony. Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
RADIO WROCŁAW NA FACEBOOKU
RADIO WROCŁAW Wrocław, Legnica 102,3 FM| Wałbrzych 95,5 FM| Zgorzelec, Bolesławiec 103,6 FM| Kudowa - Zdrój 98,0 FM
Kotlina Jeleniogórska 96,7 FM| Kotlina Kłodzka 96,0 FM| Bogatynia 89,0 FM