ZESPOŁY
A | A | A

SoFresh zwycięzcą finału Muzycznej Bitwy!

Ewa Zając, Przemek Gałecki
Utworzono: 2015-02-18 09:11 , Zmodyfikowano: 2015-02-21 20:55
Zespół SoFresh wygrywa Wielki Finał Muzycznej Bitwy Radia Wrocław! Ale mamy dla Was świetną wiadomość - to jeszcze nie koniec! Teraz do dzieła wkroczą internauci... (MNÓSTWO ZDJĘĆ z KONCERTU)
Zdjęcia: Karol Czapski, Joanna Mazurek (Radio Wrocław)

W sobotę wieczorem wszystko stało się jasne - 10 tys. złotych, promocję na antenach naszych rozgłośni oraz występ podczas Nowego Brzmienia wywalczył, a właściwie - wygrał i wyśpiewał sobie zespół SoFresh. Drugie miejsce - ex aequo - zdobyły grupy Charles Moon i Grey Fruit, a trzecie - Body Electric. Dopisali nie tylko finaliści, ale i publiczność, która w komplecie stawiła się w naszej sali koncertowej. Setki osób śledziło też transmisję na naszym portalu. 

SoFresh to pięcioosobowy skład z Bralina złożony z muzyków - młodych, ale z wieloma doświadczeniami artystycznymi. "Niebanalny, porywający i pełen młodzieńczej świeżości" - tak mówią sami o swoim zespole. Mogą pochwalić się sporą liczbą wyróżnień i nagród na konkursach i przeglądach, m.in. pierwszym miejscem na festiwalu Muzyczna Jesień w Grodkowie. "To wszystko to za sprawą solidnej sekcji rytmicznej, doskonałych instrumentalistów oraz nietuzinkowego wokalu" - wyjaśniają. Niedawno wydali swój pierwszy album "Easier To Believe" zawierający 9 utworów.

SoFresh tworzą: Michael Böhm (wokal), Bartek Wachowiak (gitara), Witek Rybczyński (bas), Arek Durlag Mikitów (klawisze/akustyczna gitara), Patryk Pawlak (perkusja). Panowie, gratulujemy!

Poznaliśmy zwycięzcę Muzycznej Bitwy, ale to jeszcze nie koniec emocji! Na etapie półfinału musieliśmy pożegnać się z wieloma fantastycznymi zespołami, stąd pomysł na kolejny pojedynek. Do tej pory głos mieli Słuchacze i Widzowie, którzy zjawili się w sali koncertowej Radia Wrocław - to oni, wysyłając sms'y i głosując, wybrali najlepszy zespół tej edycji. A teraz oddajemy głos internautom!

W poniedziałek w samo południe na prw.pl rozpocznie się nasz plebiscyt Muzyczna Bitwa - Gramy Dalej! Zaprosiliśmy do niej wszystkich 24 półfinalistów.

Jest o co walczyć - zwycięskiemu zespołowi, (czyli temu, który zdobędzie największą liczbę głosów), zorganizujemy koncert na żywo z udziałem publiczności. Grupa będzie też gościem w Radiu Wrocław Kultura.  Głosowanie - po uprzednim zalogowaniu się - potrwa dziesięć dni. Codziennie z jednego maila będzie można oddać 1 głos.

Finaliści zagrali w następującej kolejności:

Body Electric

Charles Moon

Grey Fruit

SoFresh


Oraz gwiazda wieczoru - More Wine Please:

Kolejność poszczególnych występów została rozlosowana w programie Marka Obszarnego:

A jak wyglądały próby próby? Jako pierwszy na scenę wyszedł zespół Charles Moon. Stroimy instrumenty i ruszamy do walki - mówił klawiszowiec tej formacji Mikołaj Brachmański:

Kolejny na scenę wyszedł zespół Grey Fruit. Nasz reporter rozmawiał z Tomaszem Kubalą, który gra na keyboardzie:

A to już reakcja Ani Sejdak z Body Electric na wieść o tym, że to oni rozpoczną finałowy koncert:

Tak wyglądała ich próba:

I jeszcze próba SoFresh, który - jak się później okazało...

Niedzielny poranek DAB+ w Radiu Wrocław Kultura niemal w całości poświęcimy koncertowi finałowemu dziesiątej edycji. Po godz. 9.00 relacja z sobotniej imprezy - wywiady z zespołami, opinie widzów i oczywiście rozmowa ze zwycięzcami. O godz. 10.00 zaś retransmisja koncertu, usłyszymy zespoły Body Electric, Charles Moon, Grey Fruit i SoFresh i grupę More Wine Please, laureatów poprzedniej edycji, która będzie gościem finału. Zaczynamy w niedzielę o godz. 8.00 - zapraszamy!
ZDJĘCIA
pokaż wszystkie +
ukryj część -
Oddano głosów: 2

WASZE KOMENTARZE (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony. Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
RADIO WROCŁAW NA FACEBOOKU
RADIO WROCŁAW Wrocław, Legnica 102,3 FM| Wałbrzych 95,5 FM| Zgorzelec, Bolesławiec 103,6 FM| Kudowa - Zdrój 98,0 FM
Kotlina Jeleniogórska 96,7 FM| Kotlina Kłodzka 96,0 FM| Bogatynia 89,0 FM