ZESPOŁY
A | A | A

Zamknięcie etapu antenowego Muzycznej Bitwy

EZ
Utworzono: 2016-06-03 12:40
Muzyczne Bitwa Radia Wrocław dotarła do finiszu, dzisiaj zamknęliśmy etap antenowy. Zespoły Mescalero, Im Fanki Tim i Korpis Karmel znalazły się w finale dzięki głosom słuchaczy, czwarta grupa Paulina Lenda i Kruki otrzymała od nas dziką kartę.

Teraz przed nami już tylko Wielki Finał,po którym wszystko stanie się jasne i dowiemy się kto wygra jedenastą edycję największego na Dolnym Śląsku konkursu dla młodych rockowych zespołów. Główna nagroda to 10 tysięcy złotych i o nią będą walczyć na koncercie 18 czerwca cztery zespoły. To ci, którzy po miesiącach zmagań dotarli do ścisłego finału.

Pierwszy finałową czwórkę otworzył zespół Mescalero. To czteroosobowy skład z Wrocławia założony w 2009 roku. Sami o sobie mówią: "Nasza muzyka to mocno osadzony w korzeniach rock'n'rolla hard rock, który jednak, z racji różnorodnych zainteresowań muzycznych poszczególnych członków zespołu, nie zamyka się w skostniałej formie. Czerpiemy z tego, co dziś najlepsze w dziedzinie "ostrej" muzy, uzyskując wybuchową mieszankę tradycji z nowoczesnością. Znaki szczególne: drapieżny a zarazem melodyjny wokal, mocne gitarowe riffy oraz dynamiczna sekcja rytmiczna".

Kolejni bohaterowie wieczoru to formacja IM FANKI TIM. Pochodzą z Trzebnicy, grają razem od 2013 roku. "Opieramy swoją twórczość na energii FUNKY" - deklarują - "od pierwszych prób główne nasze nastawienie to praca nad własnym repertuarem. Owocem wspólnych muzycznych doświadczeń i artystycznych poszukiwań są nasze kompozycje, w których można znaleźć elementy jazzu, soulu, R&B, bluesa a nawet muzyki klubowej". Na koncertach zespołu IM FANKI TIM grają zarówno własne utwory, jak również znane standardy jazzowe, funkowe i bluesowe. W grudniu 2014 r. zespół wydał swoją pierwszą płytę zatytułowaną „Krótki film”, na której znajduje się sześć autorskich piosenek.

Trzecim zespołem, który dołączył do finałowej czwórki jest grupa Korpis Karmel z Kamiennej Góry. To prawdziwy żywioł i energia na scenie. Grają alternatywny rapcore, aktualnie grupa kończy pracę nad swoją kolejną płytą o „Rapport”. Najważniejsze założenia Korpis Karmel: Energia i przekaz!

Ostatni do finału dzięki dzikiej karcie dotarł zespół Paulina Lenda i Kruki. To grupa założona w Świdnicy dwa lata temu. "Naszą twórczość można określić jako szeroko pojętą muzykę rockową, z elementami grunge'u, psychodelii i blues-rocka. Rockowe brzmienie gitary, w połączeniu z funkowym basem, jazzującym, utrzymującym groove perkusistą i wokalistką o soulowym zacięciu - to właśnie my: Wilczyca i Krucza wataha".

Koncert finałowy 18 czerwca, ruszamy o godz. 18, nie może Was tam zabraknąć! Gościem specjalnym będą ubiegłoroczni zwycięzcy Muzycznej Bitwy SoFresh.

Oddano głosów: 1

WASZE KOMENTARZE (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony. Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
RADIO WROCŁAW NA FACEBOOKU
RADIO WROCŁAW Wrocław, Legnica 102,3 FM| Wałbrzych 95,5 FM| Zgorzelec, Bolesławiec 103,6 FM| Kudowa - Zdrój 98,0 FM
Kotlina Jeleniogórska 96,7 FM| Kotlina Kłodzka 96,0 FM| Bogatynia 89,0 FM