ZESPOŁY
A | A | A

Zespół Mescalero zwycięzcą Muzycznej Bitwy Radia Wrocław!

EZ
Utworzono: 2016-06-19 02:07
Zespół Mescalero najlepszy w 11. edycji Muzycznej Bitwy Radia Wrocław - największego na Dolnym Śląsku konkursu dla młodych rockowych zespołów.
Fot: Andrzej Owczarek

Sala Koncertowa Radia Wrocław w czasie finałowego koncertu była wypełniona do ostatniego miejsca. Zwycięstwo odniósł wrocławski zespół Mescalero i ta grupa otrzymała główną nagrodę - 10 tys. złotych. Drugie miejsce zajęła formacja Paulina Lenda i Kruki, trzecie grupa I'm Fanki Tim, a czwarte Korpis Karmel.

PRZEŻYJMY TO JESZCZE RAZ! POSŁUCHAJ WERDYKTU:

...I RADOŚCI TUŻ PO ZWYCIĘSTWIE:

- Atmosfera w czasie finałowego koncertu była wspaniała - podkreślał Piotr Stankiewicz, lider Mescalero

POSŁUCHAJ CAŁEGO WYWIADU EWY ZAJĄC Z ZESPOŁEM MESCALERO:

Zespoły Mescalero, Im Fanki Tim i Korpis Karmel znalazły się w finale dzięki głosom słuchaczy, czwarta grupa - Paulina Lenda i Kruki - otrzymała od nas dziką kartę. - Bardzo się cieszymy - mówiła tuż przed finałem wokalistka grupy:

- To był finał kobiet, bo z udziałem trzech wokalistek - podkreślała Paulina Lenda:

Wśród ekip, które walczyły o zwycięstwo była grupa Korpis Karmel - młoda formacja z Kamiennej Góry.  Jak mówili członkowie ekipy, samo wejście do finału było dla nich ogromnym sukcesem:

FOTORELACJA Z FINAŁOWEGO KONCERTU (RESZTA ZDJĘĆ PONIŻEJ)

 

Zobacz, jak wyglądały przygotowania do koncertu:

 

 

Pierwszy finałową czwórkę otworzył zespół Mescalero. To czteroosobowy skład z Wrocławia założony w 2009 roku. Sami o sobie mówią: "Nasza muzyka to mocno osadzony w korzeniach rock'n'rolla hard rock, który jednak, z racji różnorodnych zainteresowań muzycznych poszczególnych członków zespołu, nie zamyka się w skostniałej formie. Czerpiemy z tego, co dziś najlepsze w dziedzinie "ostrej" muzy, uzyskując wybuchową mieszankę tradycji z nowoczesnością. Znaki szczególne: drapieżny a zarazem melodyjny wokal, mocne gitarowe riffy oraz dynamiczna sekcja rytmiczna".

Kolejnymi bohaterami wieczoru była formacja IM FANKI TIM. Pochodzą z Trzebnicy, grają razem od 2013 roku. "Opieramy swoją twórczość na energii FUNKY. Od pierwszych prób główne nasze nastawienie to praca nad własnym repertuarem. Owocem wspólnych muzycznych doświadczeń i artystycznych poszukiwań są nasze kompozycje, w których można znaleźć elementy jazzu, soulu, R&B, bluesa a nawet muzyki klubowej" - deklarują. Na koncertach zespołu IM FANKI TIM grają zarówno własne utwory, jak również znane standardy jazzowe, funkowe i bluesowe. W grudniu 2014 r. zespół wydał swoją pierwszą płytę zatytułowaną „Krótki film”, na której znajduje się sześć autorskich piosenek.

Trzecim zespołem, który wystąpił w finale była grupa Korpis Karmel z Kamiennej Góry. To prawdziwy żywioł i energia na scenie. Grają alternatywny rapcore, aktualnie grupa kończy pracę nad swoją kolejną płytą o „Rapport”. Najważniejsze założenia Korpis Karmel: Energia i przekaz!

Ostatni do finału dzięki dzikiej karcie dotarł zespół Paulina Lenda i Kruki. To grupa założona w Świdnicy dwa lata temu.

"Naszą twórczość można określić jako szeroko pojętą muzykę rockową, z elementami grunge'u, psychodelii i blues-rocka. Rockowe brzmienie gitary, w połączeniu z funkowym basem, jazzującym, utrzymującym groove perkusistą i wokalistką o soulowym zacięciu - to właśnie my: Wilczyca i Krucza wataha" - wyjaśniają.

Gośćmi specjalnymi finału byli ubiegłoroczni zwycięzcy Muzycznej Bitwy - zespół SoFresh.

WIĘCEJ INFORMACJI: Muzyczna Bitwa Radia Wrocław

ZDJĘCIA
pokaż wszystkie +
ukryj część -
Oddano głosów: 0

WASZE KOMENTARZE (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony. Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
RADIO WROCŁAW NA FACEBOOKU
RADIO WROCŁAW Wrocław, Legnica 102,3 FM| Wałbrzych 95,5 FM| Zgorzelec, Bolesławiec 103,6 FM| Kudowa - Zdrój 98,0 FM
Kotlina Jeleniogórska 96,7 FM| Kotlina Kłodzka 96,0 FM| Bogatynia 89,0 FM