ZESPOŁY
A | A | A

Muzyczna Bitwa: przesłuchania w Zgorzelcu. Jeszcze tylko 3 dni na zgłoszenia

Radio Wrocław
Utworzono: 2017-02-27 17:21
Muzyczna Bitwa Radia Wrocław rozkręca się na dobre! Czwartego marca startują przesłuchania na żywo, które wyłonią uczestników etapu antenowego. W sumie z zespołami spotkamy się w czterech dolnośląskich miastach.
fot. archiwum radiowroclaw.pl

Po raz pierwszy w historii Muzycznej Bitwy odwiedzimy Zgorzelec i tam rozpoczniemy nasze tegoroczne przesłuchania regionalne. Jeśli któraś z grup ze Zgorzelca i jego okolic do tej pory nie zgłosiła się do tych eliminacji, może to jeszcze zrobić! Na Wasze zgłoszenia - krótką informację o zespole i jeden utwór czekamy pod adresem bitwa@radiowroclaw.pl do środy.

Czwartego marca do Zgorzelca wyruszy nasz wóz satelitarny, a w nim radiowa ekipa. - To jest cała machina Radia Wrocław - będzie nasza technika, która będzie nagłaśniać wszystko i umożliwi relacje na naszej antenie, będą dziennikarze muzyczni, będzie radiowa promocja - mówi mówi szef programowy Radia Wrocław Dariusz Litera.

Przesłuchania rozpoczną się o godz. 10 w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu. Kolejne odbędą się w Świdnicy, Legnicy i na koniec we Wrocławiu. Zakończymy je 25 marca, w kwietniu ruszymy z etapem antenowym. Tam oceniać będą już nasi Słuchacze. Najlepsze cztery grupy znajdą się w ścisłym finale i zagrają w w czerwcu w Sali Koncertowej Radia Wrocław. Na zwycięzcę czeka 10 tys. złotych.

Młode dolnośląskie grupy wyłonione w pierwsze selekcji na przesłuchaniach oceniać będą nasi dziennikarze muzyczni, wśród nich Wojtek Janicki:

...i szef muzyczny Radia Wrocław Łukasz Basta:

Jeszcze można się zgłaszać, wystarczy wysłać jeden utwór i krótką informację o zespole na adres bitwa@radiowroclaw.pl

Zespół Mescalero zwycięzcą Muzycznej Bitwy Radia Wrocław!

Pierwsza edycja Muzycznej Bitwy odbyła się w 2006 roku, a pierwszym historycznym zwycięzcą była nieistniejąca już znakomita wrocławska formacja Noff.

Muzyczna Bitwa to zdecydowanie największy konkurs muzyczny na Dolnym Śląsku i jeden z największych w Polsce. Co roku zgłasza się do nas ponad sto zespołów z całego regionu. Także my jeździmy, by spotykać się z młodymi muzykami. Byliśmy już w Bolesławcu, Jeleniej Górze, Legnicy, Swidnicy, Wałbrzychu, w tym roku ta lista poszerza się o Zgorzelec.

Dzięki bitwie odkryliśmy wiele talentów, które potem wypłynęły na szerokie wody. Nasi zwycięzcy: Trzynasta w Samo Południe, FaryTaleShow, Centrala 57 czy More Wine Please to dziś liderzy na dolnośląskiej scenie muzycznej. Muzyczna Bitwa to także emocje, które sięgają zenitu podczas finałów. Wówczas Sala Koncertowa Radia Wrocław wypełnia się do ostatniego miejsca, a publiczność gorąco kibicuje swoim faworytom. Kto wygra w tym roku? Przekonamy się 10 czerwca podczas wielkiego finału 12. edycji Muzycznej Bitwy.

ZDJĘCIA
Oddano głosów: 0

WASZE KOMENTARZE (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony. Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
RADIO WROCŁAW NA FACEBOOKU
RADIO WROCŁAW Wrocław, Legnica 102,3 FM| Wałbrzych 95,5 FM| Zgorzelec, Bolesławiec 103,6 FM| Kudowa - Zdrój 98,0 FM
Kotlina Jeleniogórska 96,7 FM| Kotlina Kłodzka 96,0 FM| Bogatynia 89,0 FM