ZESPOŁY
A | A | A

Muzyczne Bitwa Radia Wrocław dotarła do finiszu

Ewa Zając
Utworzono: 2017-05-26 11:30
Muzyczne Bitwa Radia Wrocław dotarła do finiszu, dzisiaj zamknęliśmy etap antenowy.

Muzyczne Bitwa Radia Wrocław dotarła do finiszu, dzisiaj zamknęliśmy etap antenowy. Zespoły ok.no, Distant Nights i Uvaga znalazły się w finale dzięki głosom słuchaczy, czwarta grupa Ravel otrzymała od nas dziką kartę. Teraz przed nami już tylko Wielki Finał,po którym wszystko stanie się jasne i dowiemy się kto wygra dwunastą edycję największego na Dolnym Śląsku konkursu dla młodych rockowych zespołów. Główna nagroda to 10 tysięcy złotych i o nią będą walczyć na koncercie 10 czerwca cztery zespoły. To ci, którzy po miesiącach zmagań dotarli do ścisłego finału.

Pierwszy finałową czwórkę otworzył zespół ok.no. To pięcioosobowa wrocławska grupa założona dwa lata temu: "Nasze inspiracje muzyczne są z tak różnych dźwiękowych krain, że aż trudno nam uwierzyć, że gramy w niezmienionym składzie od 2015 roku. Mimo różnic udało się nam znaleźć wspólny muzyczny mianownik. Polskie, niebanalne teksty oraz melodyjne granie z rockowym pazurem to w ogromnym skrócie po prostu ok.no" - deklarują.

Kolejni bohaterowie wieczoru to formacja Distant Nights. Historia tej wrocławskiej grupy zaczęła się w internecie na jednym z portali ogłoszeniowych. "Swoje ogłoszenie umieścił nasz wokalista , który poszukiwał muzyków do założenia zespołu. Dzięki swojej nietypowej barwie głosu, zamiłowaniu do muzyki lat 80, szybko znalazł chętnych do wspólnego tworzenia. Nasza znajomość nawiązana przez internet przerodziła się w przyjaźń. Na brzmienie naszego zespołu mają wpływ wszystkie emocje i zmysły, to co przeżywamy, to co nas otacza. Nawet najmniejsze z pozoru nic nie znaczące szczegóły. Muzyka służy nam jako przekaźnik naszych odczuć i przemyśleń".

Trzecim zespołem, który dołączył do finałowej czwórki jest Uvaga. To wrocławski kwintet, sami opisują się tak "torpeda thrash - funk z mocną melodią i bezkompromisowym wokalem. Koncertowy polot z mocną dawką improwizacji. Uvaga łączy rap i wykręcone partie solowe. Nietypowa muzyczna współpraca międzyresortowa".

Ostatni do finału dzięki dzikiej karcie dotarł zespół Ravel. Sami prezentują się w ten sposób: "Założyli zespół. Musieli to zrobić. Prawdę mówiąc, nie mieli wyjścia – są rodzeństwem, a muzyka którą mają w genach zbudowała w ich życiu wszystko to, co mieści się na pięciolinii i poza nią. Natalia „Tala” Kryjom (vocal) i Kacper „Panda” Kryjom (drums) – to właśnie z ich inicjatywy powstał Ravel – zespół, który z sukcesem łączy ze sobą różne style, dźwięki oraz temperamenty piątki młodych ambitnych osób. Piotr „Junior” Szostak (bass), Łukasz „Józek” Wojtasiak (electric guitar) oraz Grzegorz Rdzak (piano) wspólnie z rodzeństwem Kryjomów tworzą interesującą mieszankę funku, popu, rocka oraz elektrycznych brzmień".

Koncert finałowy 10 czerwca, ruszamy o godz. 18, nie może Was tam zabraknąć! Gościem specjalnym będą ubiegłoroczni zwycięzcy Muzycznej Bitwy Mescalero.

ZDJĘCIA
Oddano głosów: 0

WASZE KOMENTARZE (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony. Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
RADIO WROCŁAW NA FACEBOOKU
RADIO WROCŁAW Wrocław, Legnica 102,3 FM| Wałbrzych 95,5 FM| Zgorzelec, Bolesławiec 103,6 FM| Kudowa - Zdrój 98,0 FM
Kotlina Jeleniogórska 96,7 FM| Kotlina Kłodzka 96,0 FM| Bogatynia 89,0 FM