ZESPOŁY
A | A | A

Evo zwycięzcą Muzycznej Bitwy Radia Wrocław [WIDEO]

Radio Wrocław
Utworzono: 2019-06-14 08:42
Wszystko stało się jasne - zwycięzcą tegorocznej Muzycznej Bitwy Radia Wrocław został zespół Evo. Drugie miejsce zajęło In Blanco, trzecie - Marysia Lewandowska, a czwarte - Ad Hoc.
fot. Andrzej Owczarek

godz. 20:30

Tegoroczną Muzyczną Bitwę Radia Wrocław wygrywa zespół Evo! Gratulujemy! Co powiedzieli na antenie Radia Wrocław chwilę po ogłoszeniu werdyktu? POSŁUCHAJCIE: 

godz. 18:00

Zaczynamy! O 10 tys. zł walczą cztery zespoły - In Blanco, Ad Hoc, Marysia Lewandowska i Evo. Zwycięzcę poznamy po godz. 20.

aktualizacja godz. 13:30 

Emocje rosną - już tylko godziny dzielą nas od finału czternastej edycji Muzycznej Bitwy Radia Wrocław. Teraz trwa próba generalna, a zespoły finałowe wylosowały już kolejność, w jakiej wystąpią podczas wieczornego koncertu. Niełatwe zadanie rozpoczęcia koncertu przypadło grupie In Blanco, później na scenie stawią się: Ad Hoc, Marysia Lewandowska i Evo. Czy czują tremę? 

POSŁUCHAJCIE:

 

aktualizacja godz. 13:00

W sali koncertowej Radia Wrocław trwają ostatnie przygotowania do dzisiejszego koncertu finałowego Muzycznej Bitwy. O zwycięstwo powalczą cztery zespoły, które po kilkumiesięcznych zmaganiach dotarły do ostatniego etapu. A gościem specjalnym będą ubiegłoroczni zwycięzcy zespół Chwilantropia - który wałśnie zakończył swoją próbę:

Początek finałowego koncertu o godz.18 w naszej sali koncertowej.

godz. 8:00

Wielkie muzyczne święto w naszej sali koncertowej. Na polu walki został tylko cztery grupy, którym udało się zwycięsko przejść przez kilkumiesięczne, kolejne eliminacje i etapy. O zwycięstwo i 10 tysięcy złotych walczyć będą:

EVO

Grupa powstała w 2016 roku: „Muzyka, którą tworzymy jest dla nas swoistym remedium, ucieczką w inny wymiar, formą wyrazu i emocjonalnej komunikacji ze światem. Między nami jest trudna do opisania więź, pewnego rodzaju chemia, która płynie z głębi naszych dusz” -mówią o sobie - "Nasze teksty, zwykle pisane pod wpływem obserwacji, osobistych doświadczeń i związanych z nimi emocji, płyną prosto z serca niosąc prawdziwy przekaz, poruszając przy tym głębsze warstwy egzystencji. Warto wspomnieć również o gitarach tworzących magiczną przestrzeń, wzbogaconych dawką elektronicznych brzmień. Nieustannie pracujemy nad brzmieniem i oryginalnym stylem, tworząc i rejestrując kolejne utwory”.

SKŁAD:

 • Tomasz Czarnocki – bas
 • Krzysztof Skorubski – gitara
 • Michał Zerka – wokal, gitara
 • Kuba Wójcik – perkusja

In Blanco

Zespół powstał w 2016 roku we Wrocławiu. Początki In Blanco to czas tworzenia pierwszych autorskich kompozycji i roszad w składzie. Po raz pierwszy grupa zagrała przed szerszą publicznością występując w atrium Teatru Capitol, a na dobre skład ukształtował się w 2019 roku. Teraz szykują się do regularnego koncertowania i do wydania pierwszej EPki. "Kochamy muzykę i chcielibyśmy się nią dzielić z ludźmi. Pragniemy rozwijać naszą pasję. Obracamy się w lżejszych rockowych klimatach, bogatych w melodię" - deklarują.

SKŁAD:

 • Karol Pyrzak (wokal)
 • Rafał Wolny (gitara)
 • Dawid Marczak (gitara)
 • Filip Głuszek (gitara basowa)
 • Szymon Rudnicki (perkusja)

Ad Hoc

Zespół z Pogórza Kaczawskiego, w obecnym składzie występuje od stycznia 2018 r. Mają na swym koncie dwa teledyski, regularnie koncertują i dwukrotnie odwiedzili studio w celu zrealizowania swojego debiutanckiego albumu, nad którym prace dobiegają końca. Repertuar zespołu zawiera autorskie utwory osadzone - jak sami określają " w klimatach szeroko pojętej muzyki rockowej z naleciałościami różnych wpływów. Naszą nazwę odnosimy do życia ludzkiego, które jest niezwykle kruche oraz pojawia się nagle. Ponadto w ciągu jego trwania mamy wiele nieprzewidzianych zdarzeń".

SKŁAD:

 • Karol Kureła - gitara,
 • Bartosz Szostak - bas,
 • Mateusz Czepczak - wokal,
 • Michał Hallada - perkusja

Marysia Lewandowska

Wrocławska wokalistka. Laureatka wielu konkursów, aktualnie rozpoczyna promocję debiutanckiej EP pt. „Kręcę się”, album zawiera 5 autorskich piosenek, które artystka nagrała we współpracy z gitarzystą i producentem Marcinem Karelem (FRUHSTUCK, Endy Yden). Tworzą zgrany duet nie tylko na scenie, ale też w życiu prywatnym. Sama Marysia wyznaje, że od śpiewu i tańca jest uzależniona, i to od 6 roku życia!

Gościnnie zagrają zwycięzcy ubiegłoroczni - zespół Chwilantropia.

To Wy wskażecie zwycięzcę, to już ostatnia szansa na zdobycie biletu, który jest jednocześnie kartą do głosowania. Aby zdobyć taki bilet należy wysłać SMS o treści RW final + imię nazwisko. Numer naszej bramki SMS-owej 72280, koszt wysłania SMS-a to 2 zł + VAT. Sms-y można wysyłać cały dzień, zwycięzcy otrzymają odpowiedź zwrotną.

Zaczynamy o godzinie 18, do zobaczenia!

ZDJĘCIA
pokaż wszystkie +
ukryj część -
Oddano głosów: 0

WASZE KOMENTARZE (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony. Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
RADIO WROCŁAW NA FACEBOOKU
RADIO WROCŁAW Wrocław, Legnica 102,3 FM| Wałbrzych 95,5 FM| Zgorzelec, Bolesławiec 103,6 FM| Kudowa - Zdrój 98,0 FM
Kotlina Jeleniogórska 96,7 FM| Kotlina Kłodzka 96,0 FM| Bogatynia 89,0 FM