ZESPOŁY

Muzyczna Bitwa 2007

Druga edycja Muzycznej Bitwy stworzyła równie emocjonującą rywalizację, co jej poprzedniczka. Do ścisłego finału, który odbył się w Sali Koncertowej Radia Wrocław, zakwalifikowały się cztery zespoły, które najbardziej przypadły do gustu naszym słuchaczom i uzyskały największą ilość głosów.
Finałowa czwórka:

Zwycięzca: zespół Coffee Break z Wrocławia, tworzący muzykę w różnorodnych nurtach. Łączą ze sobą takie gatunki jak pop, soul, jazz czy funky. Każdy z członków zespołu jest wielką indywidualnością, przez co każdy z niech może wnieść do utworów Coffee Break coś oryginalnego.

Oprócz tego, w finale spotkali się:

Daytona Blues z Nowej Rudy, który zadebiutował na scenie grając na XIII Finale Orkiestry Świątecznej Pomocy w 2006 roku. Zespół przechodził przez trudne chwile, jego skład wielokrotnie się zmieniał, ale trzon grupy trzymał się razem i przetrwał kryzys. Daytona Blues nabrał nowego brzmienia i obecnie koncertuje w nowym, odświeżonym składzie.

Grupa Electric częściowo pochodzi z Nysy, częściowo ze stolicy Dolnego Sląska. Niech nikogo nie zmyli nazwa zespołu, bo z szeroko pojętą muzyką elektroniczną ma niewiele wspólnego. Electric tworzy w nurcie: rock'n'grunge. Jak sami lubią siebie określać, "nie da się włożyć w ramkę tego, co gramy. Można jedynie przyjść na koncert, wtopić się w ten neutronowy klimat i przeżyć katharsis, który chcąc nie chcąc zatrzymuje się na całe życie".

Kości z Głogowa wyrosły na bazie trzech lokalnych zespołów, których członkowie znudzili się graniem w swoich starych kapelach i postanowili stworzyć wspólnie coś nowego. Razem z przyjaciółmi wynajęli stary, poniemiecki dom na obrzeżach Wrocławia, który wkrótce zaczął się wypełniać muzyką skomponowaną podczas prób. Pewnego razu w tych starych murach natrafili na szkielety - stąd wzięła się ich nietypowa nazwa. Ich muzyka opiera się na ostrych gitarowych brzmieniach i mocnych rytmach.

Muzyczna Bitwa - II edycja 2007

FINALIŚCI:
COFFEE BREAK (Wrocław)
DAYTONA BLUES (Nowa Ruda)
ELECTRIC (Nysa/Wrocław)
KOŚCI (Głogów)
zwycięzca: COFFEE BREAK

RADIO WROCŁAW Wrocław, Legnica 102,3 FM| Wałbrzych 95,5 FM| Zgorzelec, Bolesławiec 103,6 FM| Kudowa - Zdrój 98,0 FM
Kotlina Jeleniogórska 96,7 FM| Kotlina Kłodzka 96,0 FM| Bogatynia 89,0 FM