ZESPOŁY

Muzyczna Bitwa 2006

Pierwsza edycja Muzycznej Bitwy zakończyła się emocjonującym finałem. W szranki stanęły cztery zespoły: Grans z Kłodzka, Grasssnake ze Strzegomia, Snake Charmer z Wrocławia oraz Noff, rówież ze stolicy Dolnego Śląska, który wygrał muzyczną walkę.

Noff rozpoczął swoją działalność w maju 2005 roku. Zespół tworzy muzykę będącą "wypadkową ich gustów, ulubionych dźwięków i motywów muzycznych". Jak sami mówią, w ich grupie obowiązują zasady demokracji, i czesto po bardzo burzliwych dyskusjach nad kształtem piosenki dochodzą do kompromisu.

Zespół Grasssnake ze Strzegomia istnieje nieco dłużej, bo aż od 1997 roku. Ich muzyka to "mieszanka hard rocka, punk-rocka grunge’u i alternatywnej psychodeli". W 2001 nagrali pierwszy album "Year of the Snake" Po krótkiej przerwie w działalności, pod koniec 2003 roku przenieśli się do Wrocławia, gdzie w nowym składzie nagrali nowy materiał.

Grans z Kłodzka powstał w 1999 roku. Oprócz udanego występu w finale Muzycznej Bitwy, zdobywali nagrody na wielu prestiżowych festiwalach i przeglądach, zaczynając od festiwalu w Jarocinie. Mają na swoim koncie wiele koncertów występując m.in. przed "Perfectem", "T.LOVE" i "Raz Dwa Trzy".

Snake Charmer, wrocławska kapela trudząca się graniem prawdziwego hard rocka, działa od 2002 roku. Zgarnęli Grand Prix na festiwalach w Żaganisku 2006, oraz na Malborskim Przeglądzie Muzycznym. Rok temu wydali debiutancką płytę demo "Snake City". Jak sami piszą, nie zamierzają jeszcze składać gitar!

Muzyczna Bitwa - I edycja 2006

GRANS (Kłodzko)
GRASSSNAKE (Strzegom)
NOFF (Wrocław)
SNAKE CHARMER (Wrocław)
zwycięzca: NOFF

RADIO WROCŁAW Wrocław, Legnica 102,3 FM| Wałbrzych 95,5 FM| Zgorzelec, Bolesławiec 103,6 FM| Kudowa - Zdrój 98,0 FM
Kotlina Jeleniogórska 96,7 FM| Kotlina Kłodzka 96,0 FM| Bogatynia 89,0 FM